stat4u

sobota, 11 czerwca 2016

PRZEMIESZCZANIE PACJENTA Z ŁÓŻKA NA WÓZEK INWALIDZKI


CHYBA TEN FILMIK NAJBARDZIEJ BĘDZIE ODZWIERCIEDLAŁ CAŁĄ CZYNNOŚĆ
według książki E. Szwałkiewicz OPIEKUN MEDYCZNY W PRAKTYCE

3 komentarze:

 1. Oglądam już kolejny film i czytam kolejna instrukcje na temat technik i sposobów postępowania z pacjentem który wymaga pomocy ruchowej typu przenoszenie, wstawanie itd. Mam Gosia skórkę jak na to patrze. Czy Polska jest aż tak zacofana. Biedne nasze pielęgniarki i opiekunowie. Po kilku latach takiej pracy to oni będą potrzebować pomocy. Proszę porównać sobie techniki przemieszczania osób choćby w Wielkiej Brytanii. Szukaj pod nazwą Manual Handling procedures in social care.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wiesz, nie interesuje mnie jak jest za granicami naszego kraju, bo niezależnie od narodowości każdy ma kręgosłup taki sam i do siebie dostosowuje techniki i metody. My musimy znać procedury i według nich wykonać wszystko na egzaminie. Potem w pracy i tak to się weryfikuje. Pamiętaj, nas obowiązują polskie procedury, a nie inne. Jeśli masz chęć, to wyślij tę propozycję do Izby Pielęgniarskiej niech zmienią. Ja osobiście, tam gdzie mam możliwość stosuję ślizgi i podnośniki, a jeśli przemieszczam pacjenta ręcznie robię na co dzień trochę inaczej niż to jest pokazane w niniejszym wpisie. Nie zginam kręgosłupa, robię to z nóg, nie z krzyża. Po 15 latach i w moim wieku, nie mam jeszcze problemów kręgosłupem. Pozdrawiam

   Usuń
 2. https://m.youtube.com/watch?v=xQJHzP4hI5w
  Ja mam mozliwosc w pracy wykorzystania pomocy i chetnie z niech korzystam, deski slizgowej, platformy obrotowej... manualny transfer musze podszkolic..
  Podoba mi sie pani blog, konkretny.

  OdpowiedzUsuń